Gorączka złota w Złotym Stoku – zwiedzanie z dziećmi

kopalnia_zlota

Opis

Gorączka złota w Złotym Stoku
Zarówno samo miasteczko Złoty Stok, jak i cała gmina, oferują wiele niespotykanych nigdzie indziej atrakcji. Bo w jakim innym miejscu twoja rodzina mogłaby zwiedzić prawdziwą kopalnię złota?! Dlatego pomysł, by spędzić wakacje z dzieckiem właśnie w tym rejonie Dolnego Śląska, jest naprawdę bardzo dobry. Spodoba się tu najmłodszym.


Zwiedzanie kopalni
W Złotym Stoku niegdyś istniała prawdziwa kopalnia złota. Obecnie już złotych samorodków się tutaj nie wydobywa, ale za to zostały szyby i chodniki po dawnych podziemiach górniczych, które składają się na atrakcyjną trasę turystyczną. W skład programu zwiedzania Kopalni wchodzi zwiedzania Sztolni Gertruda, w której zostało zaaranżowane niewielkie muzeum z pamiątkami dotyczącymi wydobycia cennego kruszcu oraz rzut oka na Chodnik Śmierci. To złowrogie miejsce, gdzie odsyłano na śmierć górników oskarżanych o kradzież wydobywanego złota. Atrakcją dla dzieci będzie spotkanie w Chodniku Gnoma, a wszystkich zachwyci widok jedynego podziemnego wodospadu na terenie Polski w Sztolni Czarnej. Turyści nastawieni na mocne wrażenia, część trasy mogą przebyć za pomocą ośmiometrowej zjeżdżalni. Dodatkową atrakcją jest możliwość przepłynięcia fragmentu Sztolni Gertrudy przy pomocy piętnastometrowej łódki. Z poziomu Sztolni Czarnej turyści wyjeżdżają na powierzchnię trasą liczącą sobie 300 metrów w Podziemnym Pomarańczowym Tramwaju.
Poza standardową trasą zwiedzania, istnieje również możliwość indywidualnego zwiedzania niektórych miejsc w Kopalni. Jednym z takich punktów jest obejrzenie Sztolni Książęcej. Pamiętaj, by przed rozpoczęciem zwiedzania Kopalni odpowiednio się ubrać. W jej wnętrzu przez cały rok panuje temperatura nie przekraczająca 10. stopni Celsjusza.


Inne atrakcje
Przy Kopalnia Złota istnieje również możliwość odwiedzenia Muzeum Minerałów, z ciekawą wystawą geologiczną. Jeżeli twoja rodzina jest aktywna, do gustu powinien jej przypaść Leśny Park Przygody Skalisko. Na powierzchni siedmiu hektarów znajdują się atrakcje zawieszone między niebem, a ziemią. Ten park linowy to gratka dla fanów chodzenia po drzewach i zjazdach na kolejkach tyrolskich. Żeby dziecko mogło skorzystać z oferty Parku, musi mieć minimum 140 centymetrów wzrostu z rękami uniesionymi do góry. Każdy uczestnik atrakcji przechodzi krótkie przeszkolenie i jest odpowiednio zabezpieczony poprzez uprząż i kask.
W Złotym Stoku można również zakosztować jazdy konnej, na którą zaprasza ranczo Nasza Szkapa. Oprócz dużych koni, przygotowano również kucyki do dyspozycji dzieci. A jeżeli ty i twoja rodzina jesteście prawdziwymi traperami, koniecznie wybierzcie się na Złotą Ścieżkę. To trasa turystyczna wiodąca przez Złoty Stok i leśne okolice, w trakcie których dowiecie się nieco więcej o wydobyciu złota na tym obszarze. Wszystko to za sprawą jedenastu plansz ustawionych po drodze. Inną trasą godna polecenia, jest szlak widokowy Szczytami Pogranicza. Te wspaniałe rejony oferują niezapomniane wrażenia dla dużych i małych.
Jeżeli masz ochotę na wakacje z dzieckiem na Dolnym Śląsku, weź pod uwagę możliwość przyjazdu do Złotego Stoku. Znajdziesz tu całościową bazę turystyczną, więc cała twoja rodzina wypocznie w przyjaznych warunkach oraz zobaczy atrakcje niedostępne w innych rejonach kraju.

Typ: Miejsce historyczne

Lokalizacja

Złoty Stok

Autor
WakacjeDwaPlus

WakacjeDwaPlus

Udostępnij tę atrakcję

Opinie

0 Gości (0 Głosuj)
Czy warto odwiedzić?
Atrakcyjność dla dziecka
Co mówią goście Zaloguj się, aby móc ocenić
Sort by:

Be the first to leave a review.

User Avatar
{{{review.rating_comment | nl2br}}}

Show more
{{ pageNumber+1 }}